Search

varoluşsal sorunsal...


seçimlerimden hoşnut kalmayınca değiştirme olanağımın hep farkında olmuş biriyim. yine de, kolektif yaratımın parçası olduğum seçimlerde, deneme tahtası gibi "deneme-yanılma" yöntemi kullanmıyorum. analitik bakıyorum hayata ve kendi hayallerime yapabileceğim fayda üzerinden karar veriyorum.

hayallerim de malum, hepimizin eşit vatandaşlık haklarına saygılı hakkaniyetli bir yönetimle, barış ve refah içinde yaşadığımız bir ülke... elbette, siyasilerin ülkeyi ne hale getireceğinden bağımsız kendi hayallerimin peşindeyim. bunun için niye hezeyana kapılayım ki?

sorumluluğumu yerine getirdim, bu içimde hoşuma giden bir hafifliğe yol açıyor. herkesin de, kendi ettiğini kendinin yaşamasına izin vermek böyle bir şey.

de ki, başkaları hata yapıyor... bedelini ödeyecek olan ben değilim. benim inancımda: HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIR. kimse kimsenin vebaline ortak değil. alman usulü, her kim ne yeyip içtiyse "yaşamında" onu kendi öder. korkutmayın kendinizi, "hep beraber batarız" diye. "gemi batsa da, hafif olan kurtulur" diye anlatsam, anlaşılır mı?

biz(ler) bir gemiden fazlasıyız... gemi de fani zaten.

varoluşunun yegane kaynağı "zihin enerjini" temiz tutabiliyor musun? bana ondan haber ver.


0 views

money converter

cargo&return 

privacy

thank you for visit

Istiklal Caddesi, Gazeteci Erol Dernek sok. No: 8/4, 34457 Beyoğlu/Istanbul gsm: +90 545 2935150

2018© berna yeşilyurt